13. ročník - O pohár starosty obce

|Vydáno 10.08.2024|

Dne 27. července se v Roštění konal již 13. ročník soutěže O pohár starosty obce v požárním útoku. Tato soutěž je zařazena do Podhostýnské hasičské ligy.

Sportovní klání, které každoročně přiláká desítky hasičských družstev, se opět stalo vyvrcholením hasičské sezóny v regionu. Celý den nás doprovázelo tropické počasí, které však nijak nesnížilo nadšení zúčastněných. V bufetě se diváci i závodníci mohli osvěžit studenými nápoji a pochutnat si na dobrém jídle. Pro nejmenší návštěvníky byl připraven dětský koutek přímo u závodní dráhy, kde si mohli nechat něco namalovat na obličej, uplést copánky, ochladit se v bazéně nebo si užít zábavu na skákacím hradě v podobě hasičského auta.

Soutěž odstartovala ve 13 hodin a hned od začátku bylo jasné, že nás čeká napínavý den plný sportovních výkonů. Na start se postavilo celkem 20 mužských družstev, 9 ženských družstev a 6 týmů mužů nad 35 let. Sportovní týmy předvedly své dovednosti a sílu v tradičním požárním útoku. U mužů se o vítězství sváděly urputné boje. Nakonec se radovali hasiči ze Zahnašovic, kteří překvapili všechny přítomné a vyrovnali rekord tratě časem 16,10 s. Druhé místo patřilo klukům z Mysločovic a třetí týmu z Plumlova. U žen si vítězství odneslo domácí družstvo, které obsadilo 1.místo a zlepšilo svůj osobní rekord na 16,22 s. Hned za nimi se těšilo z 2.místa družstvo ze Stříteže nad Ludinou a jako třetí skončily holky z Karolína. V kategorii mužů nad 35 let zvítězili opět hasiči ze Zahnašovic, Stříbrnou příčku obsadily Louky a bronzovou Karolín.

Součástí akce byla také tradiční soutěž o Roštěnku v pití piva na čas. V této disciplíně se představili muži i ženy, kteří se snažili co nejrychleji vypít půllitr piva brčkem. Vítězkou se stala Nikola Kochaníčková a u mužů zvítězil Lukáš Dopita.

Po skončení PHL se konala pohárová soutěž pro dorostence, taktéž v požárním útoku. Zúčastnilo se 6 týmů dorostenců a 1 družstvo dorostenek. Nejlepší čas předvedlo domácí družstvo, které zvítězilo časem 18,93 s, druhé místo vybojovaly Záhlinice a třetí místo Roštění B.

Děkujeme všem za účast a budeme se těšit zase za rok!